مقالات دندانپزشکی

باندینگ دندانپزشکی چیست

اتصال دندان (باندینگ دندان) روشی است که از رزین کامپوزیت نرم برای رفع تراشه های جزئی یا ترک دندان استفاده می شود. رزین کامپوزیت قابل انعطاف است و به پزشک اجازه می دهد آن را به هر شکلی قالب زده و به راحتی صیقل دهد. هنگامی که پزشک رزین را صیقل داد، از نور برای سخت شدن آن استفاده می کند.

باندینگ دندان چیست؟

باندینگ دندان روشی است که در آن رزینی به رنگ دندان زده می شود و با نور خاصی سفت می شود و در نهایت مواد را به دندان می چسباند تا لبخند فرد بهبود یابد. از بین ساده ترین و کم هزینه ترین روش های زیبایی دندان ، باندینگ دندان می تواند دندان های خرد شده یا ترک خورده را ترمیم کند ، شکاف ها را ببندد ، شکل دندان ها را تغییر دهد یا به عنوان جایگزین زیبایی برای پر کردن آمالگام نقره استفاده شود.

روکش ها (که بعضی اوقات به آنها لمینت های چینی می گویند) پوسته هایی با نازک ویفر و ساخته شده به صورت سفارشی هستند که سطح جلوی دندان ها را می پوشانند و باعث تغییر رنگ ، شکل ، اندازه یا طول آنها می شوند. روکش ها را می توان از کامپوزیت چینی یا رزین تهیه کرد.

مراحل باندینگ دندان

کاربرد باندینگ دندان


در دندانپزشکی زیبایی ، بیشتر از باندینگ دندان برای ترمیم دندان های خرد شده و فاصله استفاده می کنند. اگر کسی بین دندان‌های خود فاصله دارد ، باندینگ دندان راهی عالی برای بستن فضا بدون استفاده از اقدامات ارتودنسی است.

دلایل استفاده از باندینگ دندان


اتصال دندان گزینه ای است که می تواند مورد بررسی قرار گیرد:

  • برای ترمیم دندان‌های خراب
  • برای ترمیم دندان های خرد شده یا ترک خورده
  • برای بهبود ظاهر دندان‌های بی رنگ
  • برای بستن فاصله بین دندان ها
  • تا دندان ها طولانی تر به نظر برسند
  • برای تغییر شکل دندان ها
  • به عنوان یک جایگزین برای پر کردن آمالگام
  • برای محافظت از بخشی از ریشه دندان که هنگام عقب رفتن لثه در معرض دید قرار گرفته است

آیا باندینگ دندان دردناک است؟


باندینگ دندان کاملاً بدون درد است و به بیهوشی نیاز نخواهید داشت.

آیا پیوند دندان گران است؟


پیوند دندان یکی از مقرون به صرفه ترین خدمات دندانپزشکی زیبایی است که به همین دلیل محبوبیت آن تا حدودی زیاد است. دندانپزشکی که سعی در بریدن گوشه ها دارد از اتصال دندان برای مواردی که نباید مانند روکش استفاده می کند. پیوند دندان ارزان است اما مانند بیشتر امور زندگی ، آنچه را که برای آن پرداخت می کنید دریافت می کنید. رزین کامپوزیتی که دندانپزشکان در اتصال دندان استفاده می کنند ، به خصوص قوی نیست. به راحتی ترک می خورد و می شکند – مخصوصاً اگر پزشک بی تجربه ای دارید.

منابع : https://www.webmd.com/oral-health/guide/dental-bonding#1

https://www.stanleysmiles.com/news-events/what-is-dental-bonding/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن